page-header

هویت بصری شرکت باتیس چوب درسا

شرکت-باتیس-چوب-درسا-لوگو-محسن-برآبادی-برند-هویت-بصری-برند--لوگو
عنوان پروژه

برندسازی شرکت باتیس چوب درسا

نوع پروژه

برندسازی / تدوین هویت برند / طراحی هویت بصری

مدت زمان انجام پروژه

سال 1394/ دو ماه و نیم

آقایان مهدی و حمید مختاری بهره مند از پشتوانه تجربه چندین ساله پدر در حوزه چوب و تخته و محصولات مبتنی بر چوب، از سال 1380 در زمینه فروش فرآورده های چوبی مشغول فعالیت هستند. نظر به پیشرفت تکنولوژیک تجهیزات در حوزه نئوپان و ام دی اف ، برادران مختاری همگام با تکنولوژی روز دنیا پیشرفتند و در سال 1392 اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه پرس ملامینه واقع در منطقه صنعتی کمرد نمودند. با گذر از دوران تاسیس و دستیابی به ثبات کیفیت قابل قبول در بازار ،از ابتدای سال 1395 اقدام به تولید انبوه در زمینه روکش ورق های نئوپان، ام دی اف و … کردند. شرکت «باتیس چوب درسا» موفق شده است با نحوه تعامل بامجموعه خود خانواده ای کوچک را شکل دهد که رشد روز افزون خانواده را از اهداف برگزیده خود می داند و در حال حاضر با بیش از 15 نماینده فروش در کشور مشغول به فعالیت می باشد. هم اکنون به عنوان برندی معتبر و شناخته شده در منطقه شرق تهران مشغول فعالیت هستند.

با توجه به اصالت برادران مختاری و علاقه و تعلقی که به زادگاهشان شهر زیبا و تاریخی یزد داشتند و با تاکیدی که بر با تجربه بودن و قدیمی بودن و حسن شهرتی که در بازار اززمان پدری داشته اند، عناصر هویتی شهر یزد مورد مطالعه قرار گرفت و بادگیر ها و یزدی بندی به عنوان شاخص ترین و شناخته شده ترین عناصر هویتی شهر یزد انتخاب شدند. طراحی با تحلیل نقوش و ریتم ها و کشیدگی بناها اغاز شد و در نهایت به فرمهایی تکرار شونده ایستا و در عین حال منعطف خاتمه یافت. طرح حاضر از میان چندین و چند طرحی انتخاب شده که با همین مفهوم طراحی شده بودند.

واحد معیار (A-B)
واحد (A) معیار و مقیاسی قراردادی است که برای تعیین روابط ریاضی و تناسبات میان اجزای مختلف یک لوگو استفاده می شود. این واحد تعریف مشخص و استانداردی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا در هنگام انجام هرگونه تغییر اندازه، تناسبات میان اجزاء تشکیل دهنده لوگو ثابت مانده و هویت آن مخدوش نگردد. بدیهی است تغییر اندازه لوگو باید براساس مقیاس (Scale) مشخصی انجام گرفته و طول و عرض و ارتفاع آن به یک نسبت مشخص تغییر کند تا دچار از ریخت افتادگی (Deformation) نشود.
با تعریف لوگو بر مبنای واحد A، یا هر استاندارد دیگری، مرجعی قابل اعتنا برای تشخیص و تضمین سلامت اولین و مهمترین بخش هویت بصری برند تعیین شده است.
تاکید می شود برای هرگونه فعالیتی که نیاز به لوگو دارد از فایل های استاندارد سازی شده استفاده شود.

شرکت-باتیس-چوب-درسا-محسن-برآبادی-برند-هویت-بصری-برند--لوگو.jpg1
شرکت-باتیس-چوب-درسا--طراح-محسن-برآبادی-برند-هویت-بصری-برند--لوگو
شرکت-باتیس-چوب-درسا-محسن-برآبادی-برند-هویت-بصری-برند--لوگو
بافت معرف و آشنا

در هویت تصویری هر سازمانی بافت یا الگویی آشنا یکپارچکی و ارتباط عناصر را با هم معرفی می کند. بافت معرف و آشنا برای شرکت «باتیس چوب درسا» با توجه به نوع فعالیت این شرکت از مفهوم پیچیده و هندسی ورق های ام دی اف کهبا روی هم قرارگرفتن و ترازشدن با نقطه مرکزی به شکل یزدی بندی منتج می شود الهام گرفته شده و شکل چند وجهی با رسامی های پیچیده و در عین حال معنی دار انتخاب شده است. پیشنهاد می شود از این بافت در طراحی کاتالوگ محصولات، دکوراسیون محیط کار، تبلیغات در آگهی نامه ها و غیره… استفاده شود.

طراحی «لوگو و لوگوتایپ» شرکت «باتیس چوب درسا» طوری انجام شده که برای چیدمان در اندازه ها و نسبت های مختلف مدیوم مورد نظر از انعطاف کافی برخوردار باشند.
پیشنهاد می شود در انتخاب ترکیب بندی مورد نظر موارد زیر در نظر گرفته شود:
نسبت اندازه لوگو و لوگوتایپ رعایت شود.
از ترکیب های افقی برای فضاها یا مدیوم های افقی و از ترکیب های عمودی در فضاها و مدیوم های عمودی استفاده شود.
استفاده از کلمات«انگلیسی نام شرکت» در مواردی و به ضرورت می تواند حذف شود.

batis-choob-mdf-mohsen-barabadi-brand-logo-designer-visual-identity-2
batis-choob-mdf-mohsen-barabadi-brand-logo-designer-visual-identity-1
batis-choob-mdf-mohsen-barabadi-brand-logo-designer-visual-identity
اوراق اداری

این برگه ها که برای مکاتبات رسمی داخل و خارج سازمانی است دارای فرمت های متفاوت می باشند. جنس کاغذ این برگه 100 گرم تحریر است و در اندازه استاندارد A4 و A5 برش خواهد خورد و به صورت دو رو و دورنگ چاپ خواهد شد.

کارت ویزیت ها در اندازه 9×6 سانتی متر و دورو طراحی شده اند و در دو سطح کارت مدیریتی و پرسنلی طراحی شده اند. مدیوم پیشنهادی برای چاپ، پی وی سی 300 میکرون.

برای حفاظت از اوراق اداری و چک های پرداختی از پاکت استاندارد در اندازه 11×22 سانتی متر استفاده شده است. و برای استفاده از برگه های بزرگ تر پاکت استاندارد A4+ استفاده شده است. پاکت ها دارای قالب اختصاصی و درب چسبدار می باشند. لیبل در نظر گرفته شده 3 سانتی متر و بر روی آن لوگو درج می شود.

visual-Identity-هویت-بصری-محسن-برآبادی-mohsen-barabadi-brand-designer
بازگشت به بالا