page-header

طراجی لوگو و لوگوتایپ فروشگاه اخوان

اخوان-Akhavan-هویت-بصری-visual-identity-محسن-برآبادی-لوگو-logo7
عنوان پروژه

طراجی لوگو و لوگوتایپ

نوع پروژه

طراحی لوگو و لوگوتایپ/ راهنمای لوگو

مدت زمان انجام پروژه

سال 1396/ 20 روز کاری

شرکت بازرگانی اخوان وارد کننده و فروشنده محصولات حوزه چوب و ام دی اف است و فروشگاه اخوان مستقر در شهرک صنعتی چهاردانگه هایپرمارکتی است از برندهای ایرانی و خارجی در حوزه ام دی اف

استفاده از نام «اخوان» برای طراحی لوگو با توجه به نوع فعالیت (فروشگاه و نمایندگی فروش) برای به خاطر سپاری و آشنایی با نام شرکت بهترین گزینه ممکن بوده است. نظر به نوع فعالیت شرکت محترم اخوان که توزیع برندهایی گوناگونی را بر عهده دارند، چیدمانی پیچیده و ایستا را برای لوگو انتخاب کردیم. این چیدمان از ریتم تکرار شونده ورق های ام دی اف که در فروشگاه ها دیده می شود برداشت شده و ایده اولیه لوگو را شکل داده است.
چیدمان عناصر لوگو طوری صورت گرفته است تا همزمان انسجام شرکت اخوان را به خاطر بیاورد و در عین حال ترکیبی از عناصر متفاوت است که نوع برند های مختلفی را که توزیع می کند نشان دهد.
اجرای این لوگو با رسامی های کاملا هندسی و حساب شده صورت گرفته است .

اخوان-Akhavan-هویت-بصری-visual-identity-محسن-برآبادی-لوگو-logo-3
اخوان-Akhavan-هویت-بصری-visual-identity-محسن-برآبادی-لوگو-logo-4
اخوان-Akhavan-هویت-بصری-visual-identity-محسن-برآبادی-لوگو-logo-1

طراحی «نوشتار فارسی» یا لوگوتایپ با بهره گیری از فرم های منحنی و مهندسی که در لوگو دیده می شود اجرا شد. در مرحله بعد برای چشم نواز شدن و لطافت حروف زوایای و لبه های همه حروف منحنی شدند تا در نهایت نوشتار فارسی شکل گرفت.
استفاده از برش های منحنی که در لبه های لوگو دیده می شود در لوگوتایپ نیز تکرار شده است. از این رو همخوانی بیشتری میان آنها صورت گرفته است.
استفاده از نوشتار انگلیسی در عین حفظ سادگی همخوانی و همراهی ویژه ای با نوشتار فارسی دارد.
با توجه به حوزه جغرافیایی فعالیت شرکت اخوان (ایران) پرداختن به نوشتار انگلیسی اخوان باعث انحراف توجه از نوشتار فارسی خواهد شد.

اخوان-Akhavan-هویت-بصری-visual-identity-محسن-برآبادی-لوگو-logo
بازگشت به بالا