گرافیک دیزاین

گرافیک دیزاین

اجازه بدهید مخاطب با چشم ببینید، آنچه را شما می گویید

گرافیک دیزاین، یک مهارت است که هدف اصلی آن، انتقال پیام بصورت دیداری است. هر پروژه‌ی گرافیک دیزاین حاوی یک یا چند پیام خاص برای مخاطب است و در بردارنده‌ی یک نتیجه مطلوب از آن پیام در قالب «بازخورد مخاطب» است. این پیام ممکن است حاوی اطلاعات، دعوت به اندیشیدن، فروش یا معرفی یک محصول یا حتی به‌تصویر‌کشاندن یک مجموعه اطلاعات باشد.

تعامل مخاطبان با کسب و کار شما خیلی پیش‌تر از اینکه تجربه‌ای در استفاده از محصول یا خدمات صورت بگیرد، در اولین مواجهه با عناصر بصری شما اتفاق می‌افتد. مخاطب شما ممکن است ابتدا با اوراق و عناصر اداری، بسته‌بندی، آگهی و اعلان‌ها، نحوه‌ ارائه محصول یا خدمت شما مواجه شود. پیام‌هایی را که شما از طریق گرافیک دیزاین می‌توانید منتقل کنید، یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده‌ جایگاه‌سازی شما در بازار و تعیین سطح انتظار مخاطب هدف از برند شماست.

مصداق عینی

گرافیک دیزاین در بخش عمده‌ای از محیط پیرامون شما جریان دارد و به ترسیم و تصویر‌شدن ایده‌ها در بهترین حالت ممکن می‌پردازد. آنچه خوانش‌های پیچیده‌ی زندگی و محیط پیرامونی را آسوده‌تر می‌کند و بیش از هر چیزی به حل مسأله، ارتباطات سریع‌تر، درک و دریافت بیشتر از محیط منجر می‌شود، طراحی گرافیک است.

استفاده از گرافیک دیزاین در یک هویت بصری یکپارچه، به منظور حضور در نقاط تماس برند می‌تواند درکوتاه‌ترین زمان ممکن به  ماندگاری برند شما در ذهن مخاطبانتان کمک کند، در عین اینکه تشخیص شما و محصولات و اطلاعات جدید را در آینده آسان‌تر می‌کند.

اهمیت گرافیک دیزاین در کسب‌و‌کار

فراگیر‌ی شبکه‌های اجتماعی و پیشرفت پلتفرم‌های ارتباطی طراحی گرافیک را به سطحی عمومی‌تر سوق داده است. امکان به‌اشتراک‌گزاری اطلاعات و انتشار مطالب و جذب مخاطب تقریباً همه‌ی کاربران را مجاب به فهم و درک طراحی گرافیک کرده است. تکنولوژی موقعیت‌هایی را برای علاقمندان به هنر بوجود آورده تا بتوانند کارهای هنری‌شان را به اشتراک بگذارند؛ هرچند که این سادگی باعث اشباع بیش از حد کارهای هنری در جامعه طراحی و دیزاین شده است.

طراحی محصول به مثابه نشانه دیداری

تولید محصول و محتوای مرتبط با آن، با بهره‌گیری از تفکردیزاین و طراحی‌گرافیک به‌طور قطع تمایزی بنیادین میان شما و رقبای احتمالی‌تان ایجاد می‌کند. طراحی یک محصول به معنای «خلق یک نشانه» است، خلق چیزی برای استفاده در آینده، ظرفیتی متفاوت از آنچه تا کنون کشف نشده است.

چطور و چگونه؟

تقریباً همه برندهایی که برای شما رقیب محسوب می‌شوند از گرافیک دیزاین در بخش‌هایی از هویت‌شان یا به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده یا به‌صورت ارگانیک استفاده کرده‌اند. اما آنچه شما را از رقبا متمایز می‌کند بخش‌های خاصی است که  منحصر به خودتان طراحی و خلق کرده‌اید. طراحان برندپرداز با نگاه به فلسفه و چیستی و چرایی شرکت اقدام به خلق و دیزاین محصول و خدمات می‌کند. در حقیقت محصولات می‌توانند از طریق طراحی‌شان ارتباط برقرار کنند و تأثیری ماندگار و اصیل از تجربه مخاطب از محصول بوجود بیاورند. اهمیت گرافیک دیزاین آنجا است که درطراحی محصول به علاوه کاربردی‌بودن، شکل و ظاهر محصول باید برای مخاطب جذاب باشد. تعهد به حفظ هویت و تداوم در پایبندی به قول و وعده برند با ظهور و بروز آن در عناصر دیداری برند شما از اصول اصلی رشد هویت برند است. طراحی گرافیک فرایندی است که در طول عمر برند متوقف نمی‌شود بلکه همزمان با تغییرات تلنولوژیک و فرهنگی تغییر می‌کند تا هویت شما متمایز و بی‌همتا باقی بماند.

Banner05
null
با طراحی‌گرافیک مبتنی بر تفکر دیزاین تمایز ایجاد کنید
ساخت نمای بیرونی برند شما با بهره‌گیری از طراحی‌گرافیک مبتنی بر تفکردیزاین، به‌طور قطع تمایزی بنیادین میان شما و رقبای احتمالی‌تان ایجاد می‌کند.
با من در تماس باشید
بازگشت به بالا